GEOPATOGENNÍ ZÓNY

Stručná informace pro zájemce o měření

Měření v rámci projektu podporujícímu zdravé bydlení bylo prováděno původně bezplatně. V současné době jsou jednotlivá měření prováděna za jednotný manipulační poplatek 250 Kč, který slouží k částečné kompenzaci cestovného a nákladů na telefonování s žadateli. Pokud tedy nebudete požadovat nějaké konkrétní řešení v případě detekce GPZ, je částka 250 Kč konečná.

Samotné měření provádí odborný poradce, který na základě naměřených hodnot a průběhu případných zón vyhodnotí stav a doporučí řešení. Žádosti přijaté během týdne do čtvrteční půlnoci jsou předány koordinátorovi měření, který je v pátek rozdělí jednotlivým odborným poradcům v oblastech. Ti se s žadateli spojí, dohodnou termín a podmínky měření a zodpoví další případné dotazy. K samotnému měření by mělo dojít do čtyř týdnů od podání žádosti. Žádostí je ale hodně a měření probíhá po územních celcích, takže prosíme o strpení.

O měření můžete požádat vyplněním FORMULÁŘE, případně požádat mailem na adrese geopatogenni-zony@email.cz. V tom případě uveďte jméno a příjmení osoby o měření žádající, adresu měřeného objektu včetně čísla popisného a PSČ obce, kontaktní telefonní číslo a typ objektu (byt, RD, garsonka atd.). Žadatel o měření musí být starší 18-ti let.

Časová náročnost odpovídá rozsahu měřené obytné plochy, konkrétně Vám odpoví výše zmiňovaný odborný poradce.

Měření aktuálně bohužel neprobíhá v následujících okresech: Benešov, Beroun, Bruntál, Česká Lípa, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Cheb, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Liberec, Litoměřice, Louny, Most, Náchod, Nový Jičín, Opava, Ostrava, Plzeň - jih, Plzeň - město, Plzeň - sever, Prachatice, Příbram, Rakovník, Rokycany, Semily, Sokolov, Strakonice, Tachov, Teplice, Ústí nad Labem (aktualizováno 27.8.2018).

Není vyloučeno, že v budoucnosti bude opět měření v některém z výše uvedených okresů obnoveno. Nejsou rovněž měřeny komerční budovy (kanceláře, prodejny) a pozemky pro stavbu RD.