GEOPATOGENNÍ ZÓNY

Stručná informace pro zájemce o měření

V současné době jsou jednotlivá měření prováděna za jednotnou cenu 500 Kč, která pokrývá náklady na dopravu a telefonování s žadateli. Pokud tedy nebudete požadovat nějaké konkrétní řešení v případě detekce GPZ, je částka 500 Kč konečná.

Samotné měření provádí odborný poradce, který na základě naměřených hodnot a průběhu případných zón vyhodnotí stav a doporučí řešení. Žádosti přijaté během týdne do čtvrteční půlnoci jsou předány koordinátorovi měření, který je v pátek rozdělí jednotlivým odborným poradcům v oblastech. Ti se s žadateli spojí, dohodnou termín a podmínky měření a zodpoví další případné dotazy. K samotnému měření by mělo dojít do čtyř týdnů od podání žádosti. Žádostí je ale hodně a měření probíhá po územních celcích, takže prosíme o strpení.

O měření můžete požádat vyplněním FORMULÁŘE, případně požádat mailem na adrese geopatogenni-zony@email.cz. V tom případě uveďte jméno a příjmení osoby o měření žádající, adresu měřeného objektu včetně čísla popisného a PSČ obce, kontaktní telefonní číslo a typ objektu (byt, RD, garsonka atd.). Žadatel o měření musí být starší 18-ti let.

Časová náročnost odpovídá rozsahu měřené obytné plochy, konkrétně Vám odpoví výše zmiňovaný odborný poradce.

Měření aktuálně bohužel NEPROBÍHÁ v následujících okresech: Domažlice, Cheb, Jeseník, Karlovy Vary, Klatovy, Náchod, Opava, Prachatice, Sokolov, Tachov (seznam okresů byl aktualizován 3.9.2021). V okresech, které nejsou v seznamu uvedeny o měření můžete požádat

Nově pokryté okresy s měřením NA DOTAZ: Benešov, Beroun, Česká Lípa, Děčín, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Kladno, Liberec, Litoměřice, Louny, Most, Plzeň - jih, Plzeň - město, Plzeň - sever, Příbram, Rakovník, Rokycany, Semily, Strakonice, Teplice, Ústí nad Labem. U žádostí z těchto okresů obdržíte obratem mail s podmínkami měření, proto v žádosti uvádějte e-mailovou adresu. Cena měření v těchto okresech je stanovena na 500 Kč za jednu měřenou místnost + dopravné specialisty z Prahy nebo Jablonce nad Nisou.

Není vyloučeno, že v budoucnosti bude opět měření v některém z výše uvedených okresů obnoveno. Nejsou rovněž měřeny komerční budovy (kanceláře, prodejny) a pozemky pro stavbu RD.